25

Monday, May

Cro pl forum - kalkulator ekwiwalentu co2

Kierunek – Mongolia
 /  / Kierunek – Mongolia
Kierunek – Mongolia

Kierunek – Mongolia

Mongolia staje się miejscem do prowadzenia interesów dla wielu polskich firm z różnych branż. Ten azjatycki kraj notuje 15 procentowy wzrost gospodarczy a tamtejszy rynek potrzebuje nowych mieszkań, dróg i innych obiektów tego typu. Główne dziedziny, w których mongolscy politycy szukają inwestorów to infrastruktura, górnictwo i budownictwo mieszkalno-użytkowe. Prognozy światowych instytucji finansowych wskazują, że Mongolia będzie liderem pod względem dynamiczności rozwoju gospodarczego.

Na razie wymiana handlowa pomiędzy Polską a Mongolią jest raczej symboliczna i kształtuje się na poziomie 8 milionów dolarów eksportu do Azji i zaledwie 17 tysięcy dolarów w drugą stronę. Polskie firmy eksportują do Mongolii głównie żywność, meble i materiały budowlane. To pokazuje, że współpraca handlowa pomiędzy krajami jest jeszcze w fazie początkowego rozwoju.

Zwłaszcza przemysł wydobywczy zdaje się być szczególnie atrakcyjny, na blisko 1500 udokumentowanych złóż eksploatowanych jest zaledwie 160. Właśnie w tej dziedzinie polskie firmy produkujące sprzęt górniczy, w tym zarówno maszyny do wydobycia, jak i urządzenia ratownicze, mogą liczyć na największe zyski. Główne bogactwa naturalne azjatyckiego tygrysa to miedź, węgiel kamienny, rudy żelaza i ropa naftowa. Jednak najważniejszym elementem zachęcającym do inwestowania jest nowoczesne ustawodawstwo i nieskomplikowane procedury.

W rozwoju wymiany handlowej pomiędzy Polską a Mongolią ma pomóc rozpoczynające się Forum Biznesowe Polska-Mongolia, w którym udział biorą głowy państw i przedstawiciele wielu firm z obu krajów.

Ciekawe artykuły o finansach:

Kierunek – Mongolia
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

About the author:

Related posts