24

Thursday, September

Cro pl forum - kalkulator ekwiwalentu co2

ekwiwalent kalkulator
 /  /  / ekwiwalent kalkulator
ekwiwalent kalkulator

ekwiwalent kalkulator

finanse (16)Stając się ekonomistą można zarabiać na życie przewidując przyszłe zdarzenia gospodarcze. Gdy gospodarka wchodzi w recesję, będziemy w stanie odpowiedź na pytanie dlaczego tak się dzieje.

Ekonomia jest dziedziną dynamiczną, nieustannie coś się zmienia.
Wiemy o tym chociażby z makroekonomii. Mamy więc okazję brać udział w czymś co dzieje się tu i teraz.
Ekonomia zakłada, że ludzie postępują racjonalnie, Ale studiując ekonomię można przekonać się, że nie wszyscy ekonomiści tak uważają. Przekonamy się o tym wybierając się na wykład z ekonomi behawioralnej.

Wygrywając wybory politycy zaczną obiecywać nam więcej wydatków, jednocześnie zapewniając cięcia podatków. Ale ekonomia nie daje się oszukać. Studiując ten przedmiot dowiemy się dlaczego.

Każde społeczeństwo, na każdym poziomie, musi dokonać wyboru o tym, jak korzystać z jego zasobów. Rodziny muszą zdecydować, czy wydać pieniądze na nowy samochód lub fantazyjne wakacje. Miasta muszą zdecydować, czy powiększyć budżet policji  albo „pogłaskać” system edukacji.

Rząd musi zdecydować czy poświęci więcej środków na obronę narodową lub na ochronę środowiska. Dla każdego w budżecie nie wystarczy.
Ekonomia potrafi znaleźć środki zaradcze, przykre może być tylko to, że rządy nie zawsze słuchają mądrych podpowiedzi ekonomistów.
Co nie znaczy, aby rezygnować ze studiowania ekonomi.

ekwiwalent kalkulator
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

About the author:

Related posts