28

Saturday, November

Cro pl forum - kalkulator ekwiwalentu co2

Nowe przepisy
 /  / Nowe przepisy
Nowe przepisy

Nowe przepisy

Nowe przepisy dotyczące informowania klientów o zużyciu energii oferowanych produktów weszły właśnie w życie w Polsce. Jest to kolejny przepis dostosowujący polskie prawo do unijnych regulacji. Dotychczas etykiety z tego typu parametrami musiały znajdować się wyłącznie na sprzętach gospodarstwa domowego. W myśl nowych regulacji każdy produkt wykorzystujący energię będzie musiał posiadać stosowne informacje.

Przepisy nakładają nowe obowiązki zwłaszcza na producentów, to właśnie oni będą musieli umieszczać na produktach etykiety mówiące nie tylko o zużyciu energii, ale i innych surowców takich jak przykładowo woda oraz detergentów niezbędnych do efektywnego korzystania z urządzenia. To niewątpliwie ważna rzecz dla klientów, którzy będą mogli na poczekaniu oszacować rzeczywiste koszty pracy produktu. Obowiązek ekspozycji etykiet z wymienionymi parametrami leży także po stronie sprzedawców, którzy oferując wyroby w Internecie, będą musieli zamieszczać etykiety by w dostępne w trakcie podejmowania decyzji zakupowej.

Nowe regulacje prawne dotyczą także reklamowania produktów. W ulotkach, broszurach, gazetkach czy spotach radiowych i telewizyjnych będą musiały zostać zawarte informacje o zużywaniu energii i klasie energetycznej. Oprócz tego producenci oraz importerzy urządzeń elektrycznych będą musieli przechowywać dokumentację techniczną przez okres pięciu lat.

W tym czasie kontrole zgodności etykiet ze specyfikacja urządzeń będą mogły przeprowadzić Inspekcja Handlowa i Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

Ciekawe artykuły o finansach:

Nowe przepisy
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

About the author:

Related posts