08

Saturday, August

Cro pl forum - kalkulator ekwiwalentu co2

Płatności mobilne coraz popularniejsze.
 /  / Płatności mobilne coraz popularniejsze.
Płatności mobilne coraz popularniejsze.

Płatności mobilne coraz popularniejsze.

Płatności mobilne coraz popularniejsze.

Rynek płatności mobilnych i bezgotówkowych w Polsce rośnie z dnia na dzień. Pod tym względem przyrostu tego typu transakcji Polska jest najszybciej rozwijającym się krajem w Europie. Według branżowych ekspertów dołączyliśmy – obok Brazylii – do grupy rynków dojrzałych.

Jak wynika z raportów coraz częściej kart debetowe wypierają popularne dotąd kredytowe. Polak w ciągu roku korzysta z transakcji bezgotówkowych blisko 60 razy (przykładowo Szwed robi to 300 razy). Korzystne wyniki rodzimej gospodarki oraz skuteczna aktywność przedstawicieli handlowych instytucji oferujących transakcje bezgotówkowe to jedne z głównych czynników, dzięki którym rynek stale rozwija się i poszerza swoją ofertę.

Zaostrzenie warunków przyznawania kart kredytowych przez banki amerykańskie i europejskie spowodowało to, że zostają one wypierane przez karty debetowe, których posiadaczem można stać się znacznie łatwiej.

Specjaliści wskazują, że w najbliższych latach znacznie wzrośnie liczba transakcji dokonywanych za pomocą telefonów komórkowych z dostępem do mobilnych aplikacji finansowych. Ponadto Polacy coraz częściej korzystają z kart płatniczych dokonując nawet najmniejszych zakupów. To bardzo obiecujący i dobrze rokujący rynek dla inwestorów.

Ciekawe artykuły o finansach:

Płatności mobilne coraz popularniejsze.
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

About the author:

Related posts