15

Tuesday, June

Kredyty oraz Lokaty

Katalogi – informacja w internecie
 /  / Katalogi – informacja w internecie
Katalogi – informacja w internecie

Katalogi – informacja w internecie

Wzrost ilości zarejestrowanych podmiotów gospodarczych w Polsce, oraz określone zapotrzebowanie klientów na towary lub usługi powoduje że istnieje konieczność zgromadzenia całej wiedzy o firmach polskich w jednym kompendium, w jednej bazie danych, w jednym źródle informacji. Takim źródłem informacji jest internet i funkcjonujące w jego ramach portale ekonomiczne – na przykład expander, lub tez działy ekonomiczne portali ogólnotematycznych takich jak: interia.pl, wirtualna polska, onet.pl czy inne tego typu źródła.

Lecz nawet takie portale internetowe – chociaż same w sobie są ważne i pożyteczne – nie spełnią wszystkich potrzeb użytkowników, czyli jednocześnie potencjalnych klientów rozmaitych firm. Portale te nie segregują bowiem informacji o firmach w sposób jaki byłby wymagany dla znalezienia odpowiedniej informacji. Dlatego powstaje polski katalog firm – będzie on miał za zadanie uporządkowanie informacji o firmach które działają na terenie Polski.

Są to firmy które stawiają sobie za cel jak najbardziej aktywną działalność na rynku. Aby taka działalność w ogóle mogła mieć miejsce, należy ją rozpropagować. Trzeba dać się znaleźć użytkownikom informacji poszukującym w internecie wiadomości o firmach. Są to potencjalni klienci firm. Podmioty gospodarcze działające na rynkach są w katalogu przedsiębiorstw podzielone systematycznie na branże. Dzięki temu już wiadomo w której branży dana firma działa i jak znaleźć firmy w branży która nas interesuje.

Katalogi firm powinien mieć jeszcze jedną ważną aplikację – a mianowicie wyszukiwarkę. Dzięki wyszukiwarce po wpisaniu hasła w okienku pojawią się nazwy firm. Oprócz nazw są też zamieszczane dane teleadresowe, a także grafika: zdjęcia i lokalizator w postaci mapy, dzięki któremu łatwiej będzie odszukać daną firmę. Właściciele firm wiedząc już jaką korzyść przynoszą im takie portale, będą zainteresowani w zamieszczaniu własnych ogłoszeń.

W tym celu zostaje uruchomione specjalne okienko w którym będzie można wpisywać dane swojej firmy i w ten sposób skorzystać z usług podstawowych, ewentualnie po dokonaniu stosownej opłaty – z platformy usług poszerzonych. W ten sposób zwiększą się szanse na odnalezienie właściwej firmy lub ewentualnego kontrahenta jeśli prowadzimy jakieś przedsięwzięcie.

Ciekawe artykuły o finansach:

About the author:

Related posts