15

Tuesday, June

Kredyty oraz Lokaty

Rekomendacje w internecie
 /  / Rekomendacje w internecie
Rekomendacje w internecie

Rekomendacje w internecie

Wolny rynek powoduje, że konkurencyjność rośnie. Nieustannie pojawiają się nowe firmy, oferują swoje usługi i produkty. Niegdyś nie było wyborów, a konsument nie musiał się zastanawiać, czy wybrać firmę A czy B, albo produkt Z lub Y z pośród trzydziestu innych. Zycie konsumenta nie było tak skomplikowane. Taka różnorodność sprawia, że także firma musi wytężyć swoje moce, by w ogóle mogła zostać zauważona przez swoich potencjalnych klientów. To ona w obecnych realiach musi dostosować się do obowiązujących trendów, często by wyprzedzić konkurencje – stosować innowacyjne i niekonwencjonalne metody w obszarze swojej działalności. Zwłaszcza w komunikacji ze swoim klientem oraz reklamie.

Skuteczną metodą, wciąż uważaną przez marketingowców często za niekonwencjonalną jest reklama w internecie. Okazuje się, że konsumenci bardzo chętnie wykorzystują strony i serwisy internetowe by poszukać informacji, opinii czy rekomendacji o danej firmie bądź jego produkcie. Bardzo łatwo w sieci znaleźć także informacje nawet o usługach czy reputacji pojedynczych fachowców. Serwisy społecznościowe są wręcz idealne do dzielenia się między ludzi informacjami w tym także o dobrach konsumpcyjnych. Marketingowcy wykorzystują to w marketingu szeptanym lub marketingu wirusowym.

Skąd wzięła się tak groźnie brzmiąca nazwa marketing wirusowy ?

Ano stąd, że informacja jest przekazywana przez ludzi nieświadomie, podobnie jak przy zarażeniu wirusowym – nieświadomie. Jest to bardzo skuteczna metoda, trafiająca do odbiorcy bardzo skutecznie, ponieważ dowiaduje się o danym produkcie, firmie lub usłudze od drugiego człowieka niezwiązanego z firmą, któremu może zaufać. O ile chętniej i ufniej dokonujemy wyboru przy zakupie, jeśli ktoś zaufany poleci dany wybór i rozwieje wątpliwości. Jest to uzasadnione także pod kątem racjonalnych zakupów które nie są łatwą sprawą w czasach, w których jest na rynku ogrom dóbr konsumenckich, konkurencji i masy zalewających nas informacji handlowych.

Ciekawe artykuły o finansach:

About the author:

Related posts