31

Saturday, July

Kredyty oraz Lokaty

Windykacja masowa
 /  / Windykacja masowa
Windykacja masowa

Windykacja masowa

Windykacja masowa

Niejeden z nas, prowadząc biznes, spotkał się z wciąż narastającym problemem, którym jest brak płatności ze strony naszych kontrahentów za wykonane już usługi czy produkty. Taka sytuacja wpływa bardzo negatywnie na płynność finansową wielu przedsiębiorstw w Polsce. Dlatego też wiele osób pilnie poszukuje rozwiązań, dzięki którym będą mogły wyjść z patowej sytuacji, jaką zgotowali niewypłacalni bądź unikający płacenia za usługi partnerzy biznesowi.
Jednym z takich rozwiązań, które w ostatnim czasie święci wielkie triumfy i staje się coraz popularniejszym remedium na opisywany problem, jest windykacja masowa. Polega ona na wystawieniu na giełdzie wierzytelności długów kontrahentów, z którymi nie chcemy już dłużej współpracować ze względu na to, że od jakiegoś czasu unika on wypłacenia naszej należności. Taką wierzytelność wówczas zakupują najczęściej firmy, które profesjonalnie zajmują się ściągalnością zaległych już dłużej długów, dzięki czemu my uzyskujemy większość pieniędzy, jaka się nam należała z tytułu wykonanych usług, zaś dłużnik odpowiada przed innym wierzycielem – wspomnianą profesjonalną firmą windykacyjną.
Windykacja masowa często jest proponowana dużym przedsiębiorstwom, korporacjom, bankom oraz wszelkiego rodzaju instytucjom finansowym, gdyż to w tych miejscach zazwyczaj pojawiają się problemy ze ściągalnością pieniędzy ze strony partnerów biznesowych, klientów i kontrahentów. Ten typ windykacji może rozwiązać wiele problemów, z którymi od jakiegoś czasu zmaga się Twoja firma.

Ciekawe artykuły o finansach:

About the author:

Related posts