15

Tuesday, June

Kredyty oraz Lokaty

Windykacja polubowna
 /  / Windykacja polubowna
Windykacja polubowna

Windykacja polubowna

Czym jest windykacja polubowna?

Dłużnik, który w terminie nie wywiązuje się ze swoich zobowiązań finansowych musi liczyć się z tym, że wobec niego zostanie rozpoczęta procedura windykacyjna. Jedną z jej form jest windykacja polubowna, inaczej nazywana windykacją przedsądową.

Czym jest windykacja polubowna?

Załatwienie spraw polubownie oznacza rozwiązanie problemu w taki sposób, aby obie strony były zadowolone z obecnej sytuacji bez konieczności zgłaszania sprawy do sądu. W przypadku windykacji polubownym rozwiązaniem dla obu stron jest wzięcie pożyczki od danej firmy windykacyjnej na poczet spłaty obecnego zadłużenia. Odbywa się to na nowych warunkach oraz według nowego harmonogramu. Dzięki temu dłużnik nie musi się martwić o coraz większe narastające odsetki, a żądanie wierzyciela jest zaspakajane, ponieważ zamyka jedną sprawę windykacyjną i udziela pożyczki tej samej osobie, dzięki czemu firma zarabia jeszcze więcej.

Dłużnik nie dostaje otrzymanej pożyczki do ręki, ani nawet na konto osobiste, ponieważ firma windykacyjna w momencie jej udzielenia od razu opłaca poprzednie zadłużenie.

Negatywne dla dłużnika jest to, że często warunki pożyczki jakie są mu udzielanie nie są dla niego korzystne. Jednak często okazuje się to jedyną deską ratunku dla takiej osoby, gdyż pozwala to na uniknięcie wizyty komornika.

Takie wyjście z tej problematycznej sytuacji jest najlepszą opcją dla dłużnika, ponieważ dzięki windykacji polubownej nie będzie on widniał w bazach BIG (Biuro Informacji Gospodarczej), ponieważ nowa pożyczka nie będzie długiem przeterminowanym.

Ciekawe artykuły o finansach:

About the author:

Related posts