15

Tuesday, June

Kredyty oraz Lokaty

Zlecenie pozycjonowania – jak zrobić to poprawnie
 /  / Zlecenie pozycjonowania – jak zrobić to poprawnie
Zlecenie pozycjonowania – jak zrobić to poprawnie

Zlecenie pozycjonowania – jak zrobić to poprawnie

Obecnie, aby Twoja strona www była widoczna dla odbiorców musi znaleźć się na pierwszych stronach wyników wyszukiwania. Jest to bardzo ważne, ponieważ często zależy od tego „być albo nie być ” strony internetowej. Aby Twoja strona zajęła należne je miejsce potrzebne jest pozycjonowanie. Jeśli zlecasz pozycjonowanie warto mieć choć podstawową wiedzę, aby nie dać się „nabić w butelkę” lub pewnego dnia nie zdziwić się, że strona przestała się wyświetlać w przeglądarkach.

Podstawową rzeczą, o którą powinniśmy zapytać osobę pozycjonującą to jak zamierza wprowadzić naszą stronę na pierwsze miejsca wyników wyszukiwania, jakimi technikami oraz zapytać jakie daje gwarancje na uzyskanie pożądanych miejsc. Jeśli pozycjoner nie chce odpowiedzieć lub niechętnie odpowiada na te pytania powinniśmy zrezygnować z jego usług i poszukać bardziej kompetentnej osoby lub firmy.

Pozycjonowanie stron internetowych jest to bardzo złożone zajęcie, które zawsze powinno zaczynać się zoptymalizowaniem naszej witryny pod wyszukiwarki. Jest to bardzo ważne, ponieważ samym zoptymalizowaniem strony można uzyskać bardzo dobre efekty, które będą procentować w przyszłości. Jeśli pozycjoner niechętnie podchodzi do tej kwestii nie jest wart naszego zaufania.

Nie ufajmy też osobom, które obiecują bardzo szybkie zdobycie pozycji. Zdobywanie czołowych miejsc zawsze trwa jakiś określony czas. Nie dajmy się nabrać na hasło „systemy wymiany linków”, ponieważ po ostatnich zmianach algorytmów wyszukiwarki bardzo dobrze rozpoznają takie praktyki i „nagradzają” takie strony obniżeniem pozycji lub też całkowitej jej eliminacji z wyników wyszukiwania. Takie praktyki noszą miano „black seo” i żaden szanujący i znający się na swoich zawodzie pozycjoner nie powinien ich używać.

Kolejną często spotykaną praktyką jest obiecywanie określonej pozycji np. pierwszego miejsca. Na bardzo mało oblegane hasła jest to możliwe natomiast przy frazach średnich lub trudnych pozycja jest ciężka do przewidzenia. Zależy tutaj bardzo dużo od długości umowy, którą podpisujemy. Im dłuższa tym większe prawdopodobieństwo uzyskania żądanej pozycji.

Mam nadzieję, że choć trochę ułatwiłem wybór pozycjonera oraz dostarczyłem wiedzę, która uniknie nerwów, rozczarowań oraz stresu w przyszłości. Miłej drogi na szczyt.

Ciekawe artykuły o finansach:

About the author:

Related posts